plane

Centrum prasowe

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski (@) planetpr.pl

 • AWmini
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza (@) planetpr.pl

 • Podraza
  Urszula Podraza

  tel. 606 380 677

  u.podraza (@) planetpr.pl

 • Szymon_Szymczyk_m
  Szymon Szymczyk

  tel. 602 701 061

  s.szymczyk (@) planetpr.pl

 • Joanna_frejus
  Joanna Frejus

  tel. 503 168 642

  j.frejus (@) planetpr.pl

 • Grzegorz_Spiewak_mm
  Grzegorz Śpiewak

  tel. 666 300 054

  g.spiewak (@) planetpr.pl

 • Worytko_M1
  Magda Worytko

  tel. 666 300 014

  m.worytko (@) planetpr.pl

 • Edyta_m
  Edyta Lenart

  tel. 731 431 302

  e.lenart (@) planetpr.pl

 • MU-foto-mini
  Michał Urbanik

  tel. 666 300 053

  m.urbanik (@) planetpr.pl

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

 • mecz_koszykowka
 • mecz_koszykowka_2
 • mecz_koszykowka3
 • sniadaniowa_druzyna2
 • sniadaniowa_druzyna4
 • sniadaniowa_druzyna
 • sniadaniowa_klasa
 • sniadanie_prasowe6

Śniadanie dla młodych sportowców

/ 17 września 2012 /

sniadaniowa_druzyna

Czy jakość posiłku może wpłynąć na wynik meczu? Jak powinno wyglądać śniadanie dla młodego sportowca? Co jeść, by młody organizm miał siłę zarówno do nauki, jak i ćwiczeń fizycznych? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą dietetycy podczas miesięcznych spotkań z młodymi sportowcami w ramach specjalnego programu edukacyjno – sportowego „Śniadaniowa Drużyna”. Akcja skierowana jest do wybranych dziesięciu drużyn koszykówki dziewczęcej z całej Polski.

„Śniadaniowa Drużyna” jest elementem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dot. zdrowego odżywiania – „Śniadaniowej Klasy”. Do programu edukacyjno-sportowego przystąpiło dziesięć uczniowskich klubów koszykówki dziewcząt z całej Polski. Wśród śniadaniowych drużyn są m.in.: JAS FBG Sosnowiec, Korona Kraków , UKS Basket z Aleksandrowa Łódzkiego, czy UKS 4 Ursus Warszawa .

Już od trzech lat promujemy zasady prawidłowego odżywiania młodszych, jak i starszych Polaków. W tym roku, w ramach programu „Śniadaniowa Drużyna”, po raz pierwszy do naszych działań włączyliśmy młodych sportowców. Polega on na połączeniu edukacji młodych koszykarek w zakresie  zdrowego odżywiania ze zmaganiami sportowymi – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, organizator ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa” –  Specjaliści ds. żywienia obejmą opieką dietetyczną dziewczęta w wieku 12, 14 i 16 lat. W trakcie kilkunastu spotkań z zawodniczkami oraz trenerami, dietetycy ułożą odpowiednią dietę , dopasowaną do potrzeb młodych sportowców, a także odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze zdrowym odżywianiem.

Zwieńczeniem programu będzie I Turniej „Śniadaniowej Klasy”, czyli rozgrywki między „śniadaniowymi drużynami”, które odbędą się na początku grudnia w Sosnowcu.

Program „Śniadaniowa Drużyna”  jest odpowiedzią na potrzeby uczniowskich klubów sportowych.

–  Zbilansowana  dieta, oparta na zasadach prawidłowego odżywiania jest niezbędna dla aktywnej młodzieży, szczególnie w okresie dojrzewania. Zrównoważone posiłki,  dobrane  do indywidualnych potrzeb każdej koszykarki, zapewnią energię zarówno do nauki, jak i intensywnych treningów oraz turniejów – wyjaśnia Ewa Błachut, trener JAS FBG Sosnowiec –  Dzięki programowi „Śniadaniowa Drużyna”  nasze zawodniczki otrzymają rzetelną wiedzę dotyczącą zasad komponowania zdrowych, wartościowych posiłków, w tym śniadań, które mają ogromne znaczenie szczególnie przed rozgrywkami turniejowymi.

Program edukacyjny „Śniadaniowa Klasa” to nie tylko działania dla sportowców, ale również warsztaty kulinarne dla dzieci oraz konkursy dla uczniów szkół podstawowych i rodziców.

Więcej informacji o programie „Śniadaniowa Klasa”, w tym o „Śniadaniowej Drużynie” na stronie www.sniadaniowaklasa.pl.

Śniadanie dla młodych sportowców

/ 17 września 2012 /

sniadaniowa_druzyna

Czy jakość posiłku może wpłynąć na wynik meczu? Jak powinno wyglądać śniadanie dla młodego sportowca? Co jeść, by młody organizm miał siłę zarówno do nauki, jak i ćwiczeń fizycznych? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedzą dietetycy podczas miesięcznych spotkań z młodymi sportowcami w ramach specjalnego programu edukacyjno – sportowego „Śniadaniowa Drużyna”. Akcja skierowana jest do wybranych dziesięciu drużyn koszykówki dziewczęcej z całej Polski.

„Śniadaniowa Drużyna” jest elementem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej dot. zdrowego odżywiania – „Śniadaniowej Klasy”. Do programu edukacyjno-sportowego przystąpiło dziesięć uczniowskich klubów koszykówki dziewcząt z całej Polski. Wśród śniadaniowych drużyn są m.in.: JAS FBG Sosnowiec, Korona Kraków , UKS Basket z Aleksandrowa Łódzkiego, czy UKS 4 Ursus Warszawa .

Już od trzech lat promujemy zasady prawidłowego odżywiania młodszych, jak i starszych Polaków. W tym roku, w ramach programu „Śniadaniowa Drużyna”, po raz pierwszy do naszych działań włączyliśmy młodych sportowców. Polega on na połączeniu edukacji młodych koszykarek w zakresie  zdrowego odżywiania ze zmaganiami sportowymi – wyjaśnia Małgorzata Sienkiewicz, organizator ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa” –  Specjaliści ds. żywienia obejmą opieką dietetyczną dziewczęta w wieku 12, 14 i 16 lat. W trakcie kilkunastu spotkań z zawodniczkami oraz trenerami, dietetycy ułożą odpowiednią dietę , dopasowaną do potrzeb młodych sportowców, a także odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze zdrowym odżywianiem.

Zwieńczeniem programu będzie I Turniej „Śniadaniowej Klasy”, czyli rozgrywki między „śniadaniowymi drużynami”, które odbędą się na początku grudnia w Sosnowcu.

Program „Śniadaniowa Drużyna”  jest odpowiedzią na potrzeby uczniowskich klubów sportowych.

–  Zbilansowana  dieta, oparta na zasadach prawidłowego odżywiania jest niezbędna dla aktywnej młodzieży, szczególnie w okresie dojrzewania. Zrównoważone posiłki,  dobrane  do indywidualnych potrzeb każdej koszykarki, zapewnią energię zarówno do nauki, jak i intensywnych treningów oraz turniejów – wyjaśnia Ewa Błachut, trener JAS FBG Sosnowiec –  Dzięki programowi „Śniadaniowa Drużyna”  nasze zawodniczki otrzymają rzetelną wiedzę dotyczącą zasad komponowania zdrowych, wartościowych posiłków, w tym śniadań, które mają ogromne znaczenie szczególnie przed rozgrywkami turniejowymi.

Program edukacyjny „Śniadaniowa Klasa” to nie tylko działania dla sportowców, ale również warsztaty kulinarne dla dzieci oraz konkursy dla uczniów szkół podstawowych i rodziców.

Więcej informacji o programie „Śniadaniowa Klasa”, w tym o „Śniadaniowej Drużynie” na stronie www.sniadaniowaklasa.pl.

pobierz materiały

pobierz zdjęcia

 • mecz_koszykowka
 • mecz_koszykowka_2
 • mecz_koszykowka3
 • sniadaniowa_druzyna2
 • sniadaniowa_druzyna4
 • sniadaniowa_druzyna
 • sniadaniowa_klasa
 • sniadanie_prasowe6

Kontakt dla mediów

 • Lukasz Wilczynski
  Łukasz Wilczyński

  tel. 516 036 036

  l.wilczynski (@) planetpr.pl

 • AWmini
  Anna Watza

  tel. 516 086 086

  a.watza (@) planetpr.pl

 • Podraza
  Urszula Podraza

  tel. 606 380 677

  u.podraza (@) planetpr.pl

 • Szymon_Szymczyk_m
  Szymon Szymczyk

  tel. 602 701 061

  s.szymczyk (@) planetpr.pl

 • Joanna_frejus
  Joanna Frejus

  tel. 503 168 642

  j.frejus (@) planetpr.pl

 • Grzegorz_Spiewak_mm
  Grzegorz Śpiewak

  tel. 666 300 054

  g.spiewak (@) planetpr.pl

 • Worytko_M1
  Magda Worytko

  tel. 666 300 014

  m.worytko (@) planetpr.pl

 • Edyta_m
  Edyta Lenart

  tel. 731 431 302

  e.lenart (@) planetpr.pl

 • MU-foto-mini
  Michał Urbanik

  tel. 666 300 053

  m.urbanik (@) planetpr.pl